Bestecİ  ve  İcraci

 
 
 


Elisabet Curbelo González ispanyol bir besteci ve icracı. 1984 yılında İspanya’nın Las Palmas de Gran Canaria şehrinde doğdu, Onun piano pedagojisi, ses ve bestecilik eğitimi ilk olarak memleketi, Madrid, daha sonra İstanbul ve San Diego´da gerçekleşti. Bugün University of California, San Diego´da Müzik Kompozisyonu Doktora programına Roger Reynolds ile devam etmektedir.

Ulusal ve Uluslararası kurumlar, Elisabet´in çalışması ve mesleğine bağlılığından dolayı, ona burs, eser siparişi ve ödüller vererek kariyeri boyunca değer vermiştir. Eserleri İspanya, Türkiye, Amerika Birleşik Devletleri, Almanya ve Hollanda'da müzik festivallerinde çalınmıştır. Soprano olarak çalışmaları şarkı söyleme  ve doğaçlamadan, Ortadoğu ülkelerinde kullanılan vokal teknikleri ve çağdaş müziğe uygulanan araştırmaya uzanır. Şu anda piyanist olarak doğaçlama ve pedagoji dallarına  odaklanıyor. 

Elisabet, deneme, enstrümanli ve enstrümansiz elektronikler, teknolojiyle sesi oluşturmak için hareketi kullama, ses yaratmak için herhangi bir geçerli enstrümanın kullanılması, çokkültürlülük, videonun aydınlatma olarak kullanımı, konser salonlarına house müziğinin dahil edilmesi, mistisizm, aşırı hacmi ve ses kapsamını kullanarak duyumları etkileyişi konuları üzerinde çalışmakta ve bunları bestelerinde kullanmaktadır.